ZALOGUJ SIĘ

Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

NASZ ADRES

Szkoła Podstawowa

 

• ul. Duża Cerkwica 32

• 89-430 Kamień Krajeński

• tel. (052) 3-88-64-20

POGODA

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

11 Listopada Drukuj
Redaktor: admin   
25.11.2018.
kilka zdjęć

Dnia 9 listopada o godzinie 11:00 w pięknie przystrojonej w barwy narodowe sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przed rozpoczęciem uroczystości pod hasłem ”Dla Niepodległej”wszyscy uczestnicy otrzymali biało-czerwone kotyliony wykonane przez uczniów. Po krótkim przywitaniu zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz nas-uczniów- wszyscy wspólnie zaśpiewali 4-zwrotkowy hymn państwowy. W ten sposób nasza szkoła przyłączyła się do akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży pod nazwą ,,Rekord dla Niepodległej".Pan Dyrektor przypomniał, że dokładnie sto lat temu, po 123 latach niewoli, nasz kraj uwolnił się spod jarzma zaborców.Dzięki odwadze i determinacji naszych przodków żyjemy obecnie w wolnym kraju.      Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki. Najmłodsze dziecizaśpiewały znane pieśni patriotyczne. W dalszej części wystąpili uczniowie klasy siódmej w przedstawieniu pt. :,,Kawaleryjska miłość". Dzięki ich grze aktorskiej przenieśliśmy się w czasy wojenne. Pozwoliło nam to lepiej zrozumieć, jakich wyborów musieli dokonywać młodzi ludzie żyjący w okupowanym kraju. Tego dnia na scenie pojawili się także uczniowie nagrodzeni w Gminnym Patriotycznym Konkursie Recytatorskim, którzy prezentowali wiersze patriotyczne. Wręczone zostały również nagrody uczniom biorącym udział w Konkursie Plastycznym ,Niepodległa".

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Copyright © PARTNET 2008 All Rights Reserved