ZALOGUJ SIĘ

Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

NASZ ADRES

Szkoła Podstawowa

 

• ul. Duża Cerkwica 32

• 89-430 Kamień Krajeński

• tel. (052) 3-88-64-20

POGODA

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

WIZYTA W PRZYTULISKU Drukuj
Redaktor: admin   
14.12.2017.

Z WIZYTĄ W PRZYTULISKU W CHOJNICACH

 

logo-schronisko.jpg 

W listopadzie br. SK LOP przeprowadziło akcję pomocy zwierzętom ze schroniska. Uczniowie naszej szkoły przynosili pokarm dla psów i kotów, miski, maskotki, legowiska. Dziękujemy wszystkim tym, którzy okazali trochę serca dla tych żywych istot.

 

16 listopada członkowie SK LOP wraz z opiekunem wybrali się do „Schroniska dla zwierząt”, ,którym opiekuje się Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt. Na miejscu została przekazana  żywność potrzebującym zwierzętom. Akcja spotkała się z miłym przyjęciem. W schronisku znajduje się około 120 psów i 60 kotów. Pani Bożena, która opiekuje się zwierzętami już od 11 lat,  opowiedziała nam o pracy w przytulisku, , a przede wszystkim o psach i kotach, które się tam znajdują. Każde z nich ma swoje imię. Najbardziej utkwiły nam bracia Brutus i Aramis. Aż przykro było patrzeć na te porzucone przez człowieka zwierzęta, które swoim spojrzeniem prosiły o trochę miłości i opieki. Najwięcej radości sprawiła nam krótka chwila spędzona z kotami. Każdy z nas mógł je przytulić i  pogłaskać. Choć przez chwilę kociaki mogły się połasić.

 

Zastanówmy się zanim weźmiemy pod swoją opiekę kota, psa czy inne domowe zwierzątko. Czy będziemy się nim opiekować? Czy będzie to kolejna zabawka , która może nam szybko się znudzić. Pamiętajmy! Każde zwierzę to istota żywa, a nie rzecz. One też mają  swoje prawa.Choć odrobinę potrzebują naszej miłości i  domowego ciepła.  

 

Nie zapominajmy o tym!

                                                                                        Opiekun SK LOP

                                                                                           Ewa Szymańska

 
następny artykuł »

Copyright © PARTNET 2008 All Rights Reserved