ZALOGUJ SIĘ

Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

NASZ ADRES

Szkoła Podstawowa

 

• ul. Duża Cerkwica 32

• 89-430 Kamień Krajeński

• tel. (052) 3-88-64-20

POGODA

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

II Śniadanie Drukuj
Redaktor: admin   
12.10.2015.
kilka zdjeć
II śniadanie – smacznie, zdrowo, kolorowo

W ramach promocji zdrowia  rozpoczynamy w naszej szkole realizację akcji pod hasłem „II śniadanie – smacznie, zdrowo, kolorowo”. Celem akcji jest:
- uświadomienie dzieciom i rodzicom zasad zdrowego stylu życia,
- propagowanie zasad prawidłowego żywienia,
- komponowania posiłków ze smacznych i zdrowych składników,
- zachęcanie uczniów do samodzielnego przygotowywania posiłków.

Założyliśmy, aby raz w miesiącu - przez tydzień, w czasie przerwy na drugie śniadanie przygotowywać uczniom kanapki pełne zdrowia, czyli zawierające wszystkie niezbędne dla prawidłowego rozwoju składniki: białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy i sole mineralne. Na ciemnym pieczywie znalazły się więc masło, wędlina, ser żółty, jajeczko oraz kolorowe warzywa – sałata, pomidorki, ogórki, rzodkiewka, szczypiorek, papryka. Wielu uczniów wsparło akcję pysznymi produktami z własnych – ekologicznych gospodarstw. Pomoc w akcji zaoferowały mamy  tj. p.A.Tyda,  p.B.Wiśniewska, p.M.Kwasigroch, p.E. Kwasigroch, p.B.Wrzesińska, p.A.Landowska, które przygotowywały te przepyszne kanapki. Dziękujemy bardzo! Październikowa tura akcji już za nami (trwała w dniach 5-8.X.15r.) – następna w listopadzie. A do tego czasu zachęcamy wszystkich, abyście  w swoich domach jak najczęściej przygotowywali i spożywali posiłki pełne zdrowia, zamiast ociekających cukrem, solą i utwardzonymi tłuszczami, przekąsek. Dla ciekawości – duża butelka coca coli zawiera ok. 1 szklankę cukru, a  chrupanie codziennie jednej paczki chipsów równa się wypiciu pięciu litrów oleju kuchennego w ciągu roku!
Smacznego!
                                                   H. Szymanowicz – opiekun SU
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Copyright © PARTNET 2008 All Rights Reserved