ZALOGUJ SIĘ

Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

NASZ ADRES

Szkoła Podstawowa

 

• ul. Duża Cerkwica 32

• 89-430 Kamień Krajeński

• tel. (052) 3-88-64-20

POGODA

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Dzień Chłopaka Drukuj
Redaktor: admin   
12.10.2015.
kilka zdjęć

„Od Cerkwicy aż po Kraków świętujemy Dzień Chłopaków”

 

 

 

Najserdeczniejsze życzenia
naszym drogim mężczyznom
i tym małym, i tym dużym,
szczęścia, zdrowia, radości  - składają dziewczynki z naszej szkoły.

                    Historia święta ma swój początek w 1999 roku, kiedy pierwszy raz obchodzono Dzień Chłopaka na wyspach Trinidad i Tobago w Ameryce Południowej.
                    Dzień Chłopaka jest obchodzony w wielu krajach na świecie, jednak 30 września świętuje się głównie w Polsce.
                    Tego dnia świętowaliśmy również w naszej szkole. Dziewczynki z SU przygotowały gazetkę ścienną na korytarzu oraz apel, na którym został wybrany „Super chłopak 2015/2016”. Damska część każdej klasy wytypowała swojego przedstawiciela.
Byli to: Dawid Furman – kl. I, Kacper Kuczkowski – kl. II, Daniel Krygiel – kl. III, Oliwier Thiede – kl. IV, Kacper Szmagliński – kl. V, Kuba Wiese – kl. VI. Przedstawicielem najstarszej grupy został Pan Dyrektor. Chłopcy musieli wykazać się m.in. umiejętnością czesania koleżanek, obierania jajek na czas czy jedzeniem winogron zawieszonych na nitce. W trakcie ostatniej konkurencji okazało się, czy znają swoje koleżanki, które w przebraniach przechadzały się przed całą społecznością szkoły. Oj, różnie było – nie wszyscy chłopcy trafnie typowali. Na zakończenie uroczystości dziewczęta zaśpiewały chłopcom „Sto lat”. Słodkim akcentem święta był – lizak, prezent od SU.
„Super chłopakiem 2015/2016” został uczeń kl. VI – Jakub Wiese, zaś „Wice Chłopakiem 2015/2016” – uczeń kl. I – Dawid Furman.
Gratulacje!
                                                                        H.Szymanowicz – opiekun SU

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Copyright © PARTNET 2008 All Rights Reserved