ZALOGUJ SIĘ

Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

NASZ ADRES

Szkoła Podstawowa

 

• ul. Duża Cerkwica 32

• 89-430 Kamień Krajeński

• tel. (052) 3-88-64-20

POGODA

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Muuvit! Ruszaj z klasą Drukuj
Redaktor: admin   
25.02.2014.
Muuvit! Ruszaj z klasą Śmiech


Przez dwa miesiące w ramach zajęć Ruszaj z nami po zdrowie uczestniczyliśmy w programie Muuvit! Ruszaj z klasą. Każdy z uczestników otrzymał kartę aktywności. Zabawa polegała na tym iż każde nasze 10min. aktywności ruchowej dziennie oznaczało jeden krzyżyk na karcie aktywności, suma krzyżyków dawała nam dzienną liczbę aktywności ruchowej. Wszystkie wyniki zapisywaliśmy na plakacie. Suma wszystkich uczestników została przeliczana na mile i dzięki temu dawała nam możliwość zwiedzania wirtualnie całego świata. Zaczęliśmy od Rzymu, SanMarino, Wenecja, Monachium, Praga, Wiedeń, Zagrzeb, Salzburg, Honolulu, Meksyk. Każdą miejscowość poznawaliśmy wirtualnie, jej historię, zabytki, słowniczek, piękne zdjęcia. Miłym zaskoczeniem dla nas były wskazówki dotyczące aktywności fizycznej. Każda miejscowość miała swoją ulubioną zabawę sportową. Przećwiczyliśmy każdą z nich i mamy nadzieje, że uda nam się pokazać wszystkim naszym koleżanką ze szkoły na festynie.     

Innym zadaniem w ramach tego projektu było sprawdzenie naszej możliwości siedzenia przed telewizorem i komputerem J Oczywiści im więcej minut tym gorzej, nie było tak źle. Dzięki temu, że poznaliśmy zabawy z innych państw mogliśmy inaczej spędzać czas.

Spodobała nam się w karcie aktywności ulotka o regularnych i zdrowych posiłkach. Po zajęciach, kiedy robiliśmy soki i sałatki i dużo na ten temat rozmawialiśmy nawet z panią z Sanepidu, więc było to dla nas normalne, że należy jeść 5 razy dziennie J A owoce i warzywa mają dużo witamin i substancji odżywczych, które są potrzebne dla zdrowia.

Po 30 dniach naszej wirtualnej podróży przeszedł czas na podsumowanie naszych osiągnięć. Na uroczystym apelu zostało wyróżnionych pięciu najbardziej aktywnych fizycznie uczestników, ale również  każdy z uczestników otrzymał dyplom i nagrodę. To była ciekawa przygoda, może uda nam się jeszcze raz ją przeżyć.

 

Opiekun: Karolina Siuda 

 

 

 

  muuvit1.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Copyright © PARTNET 2008 All Rights Reserved